Masaža dojenčka sprošča

Predstavljate si, kako sproščeno se počutite po dobri masaži. Je super občutek, kajne?

No, sedaj pa pomislite na vašega dojenčka, kako se počuti, ko ga masirate. Ni vedno potrebna masaža celega telesa, včasih je dovolj samo masaža nogic, masaža hrbta za sprostitev napetosti ali masaža trebuha pri napenjanju in črvičenju.

Pomembno je, da si izberete čas, ki ustreza vam in vašemu dojenčku. Lahko je to zjutraj takoj ko ustanete, zvečer pred spanjem ali pa tekom dneva.

Masaža pomaga pri povezovanju in navezovanju

Skozi dotik se namreč dojenčki učijo spoznavati svet in okolico, saj je ta čut po rojstvu izredno močan. Z nežnimi dotiki, sporočate svojemu dojenčku, da je ljubljen, varen, spoštovan.

Čas za masažo dojenčka naj bo čas, ki ga podarite dojenčku in sebi. Očesni stik, pogovor, petje bodo pomagali, da bo ta čas še prijetnejši.

Pomaga pri prebavnih težavah, preveliki senzorični preobremenjenosti, stresu, izraščanju zobkov

Ko dojenčka mučijo prebavne težave, senzorična preobremenjenost, utrujenost, izraščanje zobkov, je naporno zanj in za starše. Pomagamo mu lahko tudi s pravilnimi masažnimi prijemi in mu omogočimo, da bo lažje prebrodil težave.

Pomaga pri dojenčkovem razvoju

Masaža pomaga pri boljšem imunskem sistemu dojenčka, nežni dotiki omogočajo sproščenost in boljše hranjenje/dojenje ter boljše pridobivanje teže. Z masažo se stimulirajo vsi notranji organi, izboljša cirkulacija, pomaga pa tudi pri pospeševanju živčnih impulzov, kar bo pomagalo pri otrokovem razvoju komunikacije, govora in jezika.

Masaža večjih otrok

Tudi ko dojenček postaja večji, masaža lahko ostane del vaše rutine. Masažne prijeme se da prilagoditi tako malčkom, kot tudi večjim otrokom. Je super način, da ostanete v stiku s svojim otrokom in naj bo to čas samo za vaju.

Bi se želela naučiti masažnih prijemov in še bolj uživala s svojim dojenčkom? Piši mi

Leave a Comment

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja